Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Proje, Ödül ve Başarılar

ÖDÜLLER

Erdem YENERDAĞ

Yıldız İktisat 3. sınıf öğrencilerimizden Erdem YENERDAĞ, 14-15 Nisan 2014 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Sosyal Bilimlerdeki Ampirik Çalışmaları destekleyen 10. International Student Conference bünyesinde bir tebliğ sunmuştur. 320 tebliğin başvurduğu ve 61'inin kabul edildiği konferansta, burslu kabul edilen 18 tebliğ arasında "The Effects of Financialization on Countries' Economic Growth Rate, Industrialization Level and R&D Expenditures" başlıklı tebliğini başarıyla sunan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 


Harun YORULMAZLAR

Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri işbirliği ile   20-22 Nisan 2005 tarihleri arasında düzenlenen “VIII. İktisat Öğrencileri Kongresi’nde “AB İçerisinde Sermaye ve İşgücünün Dolaşımı ve Aday Ülke Türkiye İçin Anlamı” başlıklı tebliği ile  Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başarı Ödülü’nü kazanmıştır.

 

Fikret ÖZER

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri tarafından 26-28 Nisan 2006 tarihleri arasında düzenlenen “IX. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi”nde “Avrupa Birliği ile Müzakere Sürecinde Türkiye ve Ticarette Karşılaşılan Çevre Engelleri” başlıklı tebliği ile Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başarı Ödülü’nü kazanmıştır.

 

Ahmet AKTAŞ                                                 

Yabancı Sermaye Derneği (YASED)’nin Eylül 2006’da düzenlediği “Vergi ve Teşviklerin Yabancı Yatırımların Ülkeye Kazandırılması Üzerindeki Etkisi” konulu Bilimsel İnceleme yarışmasında 3. oldu.

 

Hakan YILMAZ                

Ege Üniversitesi tarafından 3-4 Mayıs 2007 tarihleri arasında düzenlenen X. İktisat Öğrencileri Kongresi'nde sunduğu "Teknolojinin Sürdürülebilir Kalkınma ile İmtihanı" başlıklı tebliği ile Milli Prodüktivite Merkezi Basarı Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

 

N. Barış VARDAR

IGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi)’nin  düzenlediği XII. Dış Ticaret Gençlik Kurultayı Makale Yarışmasında, sunduğu “Türkiye'nin İhracatında Yeni Açılımlar: Yeni Ürünler -Yeni Pazarlar” başlıklı makalesi ile dereceye giren 6 öğrenciden biri olmuştur.

 

BAŞARILAR

 

Caner ÖZDURAK                            

İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından 24-25 Mayıs 2006 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Öğrenci Konferansında “Asymmetric Information in Labor Markets” başlıklı tebliğini başarılı bir şekilde sunmuştur.

İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından 13-14 Nisan 2007 tarihleri arasında düzenlenen 3. Uluslararası Öğrenci Konferansında "The Effects of Capital Inflows over Growth and Other Macro Economic Dynamics in Turkey After 2001 Crisis in Turkey" başlıklı tebliğini başarılı bir şekilde sunmuştur.